Roheplaani ring-, bio- ja sinimajanduse ettepanekud hakkavad kuju võtma

Alates maist 2021 veavad Eestimaa Looduse Fond ja Cleantech Estonia ring-, bio- ja sinimajanduse osa ettepanekute välja töötamist. Koosloomeprotsessi aitab juhtida DD StratLab ja ettepanekute mõju analüüsida TÜ sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus. Lõplikud ettepanekud peaksid valmima aprillis 2022.

Roheplaani ring-, bio- ja sinimajanduse ettepanekute koostamise avakohtumine osapoolte ja huvilistega Narvas, september 2021. Foto: Reelika Alunurm

Praeguseks on temaatilistes töötubades valminud esialgsed ettepanekud Ida-Viru roheplaani (plaan G) ring-, bio- ja sinimajanduse arendamiseks. Töötoad koosnesid erinevatest erasektori, riigi- ja kohaliku tasandi ning vabaühenduste ekspertidest ja huvilistest. Töötoad toimusid kaheetapilistena. Esimestes välja valitud suurte ideede toetamiseks töötati teises töötoas välja konkreetsemad tegevuste ideed – kokku 24 tükki, millest moodustus kokku 12 ettepanekut maakonna roheplaani.

24. novembril 2021 toimub virtuaalne mõttevahetus Ida-Virumaa elanikele, ettevõtjatele ja eestvedajatele, et arendada töötubades sündinud ettepanekuid koos edasi.

Ettepanekud lähevad sisendiks Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidule maakondliku arengustrateegia loomiseks. Lisaks neile ettepanekutele on juba valminud taastuvenergia ja energiatõhususe ettepanekud, millega on võimalik tutvuda siin

Kokkuvõttes aitavad loodavad ettepanekud koostada Ida-Virumaa Roheplaani, mis on omakorda osa laiemast maakonna arengustrateegiast ning millest võiks ainest saada ka õiglast üleminekut juhtiv territoriaalse ülemineku kava.

Uuri ülevaadet sellest, kuidas ettepanekuid seni on koostatud, millist teadmist on seni toimunud üritustel ja töötubades koosloomes loodud ning kuidas on plaanis roheplaani ettepanekutega edasi liikuda. Roheplaani ring-, bio- ja sinimajanduse ning varasema energeetika ja taastuvenergia ettepanekute ning nende koostamisprotsessi kohta saab pikemalt uurida siit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: